Friedensreich Hundertwasser färgserigrafi
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
11 000 SEK
HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000):Hommage to Schröder-Sonnenstern, färgserigrafi med metallprägling, 1972, egenhändigt signerad av Hundertwasser och Sonnenstern, numrerad 262/416. Editerad av Ars Viva, Zürich.
S. 100 x 70 cm
LITTERATUR: Koschatzky 56a
224518
2014-01-14