Friedensreich Hundertwasser färgserigrafi

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

11 000 SEK

HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000):Hommage to Schröder-Sonnenstern, färgserigrafi med metallprägling, 1972, egenhändigt signerad av Hundertwasser och Sonnenstern, numrerad 262/416. Editerad av Ars Viva, Zürich.
S. 100 x 70 cm

LITTERATUR: Koschatzky 56a

224518

2014-01-14