Friedensreich Hundertwasser färgserigrafi
2014-01-14
224519
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000):
Hommage to Schröder-Sonnenstern, färgserigrafi med metallprägling, 1972, stämpelsignerad och numrerad 200/4200. Editerad av Ars Viva, Zürich.
S. 100 x 70 cm
LITTERATUR: Koschatzky 56b