Rufino Tamayo färglitografi
Valmis
2014-01-14
224530
| Korkein tarjous | 4 000 SEK |
| Arviointi | 5 000 SEK |
TAMAYO, Rufino (1899-1991): Hombre, Luna y Estrellas, färglitografi, 1950, signerad och numrerad R. Tamayo 155/200, editerad av Guilde de la Gravure (blindstämpel),
innermått 50,5 x 33,5 cm