Kista Norrland
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KISTA på kulfötter, 1800-tal, Norrland, målad blomsterdekor, invändigt bemålad med motiv föreställande nattvarden, längd ca 88, höjd ca 67 cm
Slitage, sprickor, renoverad och kompletterad, ett beslag saknas
224832
2014-01-16