Vas Estrid Ericson för Svenskt Tenn
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, tenn, Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn, 1944, dekor med vertikala band av mässing med en graverad dikt av Verner von Heidenstam, höjd 21,5 cm
Repor, invändigt anlupen samt mindre bucklor
224843
2014-01-17