Vas Estrid Ericson för Svenskt Tenn

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VAS, tenn, Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn, 1944, dekor med vertikala band av mässing med en graverad dikt av Verner von Heidenstam, höjd 21,5 cm

Repor, invändigt anlupen samt mindre bucklor

224843

2014-01-17