Nordamderikanska keramikskålar
2014-03-14
224911
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅLAR, 3 st, Pueblo, bl.a. Zia Pueblo, höjd 12,5 till 15 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling
Slirtage, nagg, en med sprickor