Porslin Kina teburkar tekanna

Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna
Porslin Kina teburkar tekanna

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEKANNA, TEDOSOR, 2 st, MUGG, BÄRTALLRIKAR, 4 st, ASIETTER, 3 st, porslin, Kina 1700-tal, dekor i imarifärger, tedosorna med senare lock i metall, tekannans höjd 12, bärtallrikar och assietter diameter 16,5 cm

Nagg och sprickor, glasyrslitage

224985

2014-02-12