Porslin Kina teburkar tekanna
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEKANNA, TEDOSOR, 2 st, MUGG, BÄRTALLRIKAR, 4 st, ASIETTER, 3 st, porslin, Kina 1700-tal, dekor i imarifärger, tedosorna med senare lock i metall, tekannans höjd 12, bärtallrikar och assietter diameter 16,5 cm
Nagg och sprickor, glasyrslitage
224985
2014-02-12