Spegellampett av Johan Martin Berg
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGELLAMPETT, göteborgsarbete i Karl Johan, av Johan Martin Berg (glasmästare och spegelfabrikör i Göteborg 1803-1837) signerad IMB, två ljusarmar, krön i skuret trä, 66x61 cm
Slitage, ljushållarna med smärre bucklor.
225197
2014-01-19