Spegellampett av Johan Martin Berg

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPEGELLAMPETT, göteborgsarbete i Karl Johan, av Johan Martin Berg (glasmästare och spegelfabrikör i Göteborg 1803-1837) signerad IMB, två ljusarmar, krön i skuret trä, 66x61 cm

Slitage, ljushållarna med smärre bucklor.

225197

2014-01-19