Kaffekanna silver 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFEKANNA, silver, Carl Petter Norlin, Malmö 1838, handtag och lockknopp i svärtat trä, pipen med avslut i form av örn, höjd 21 cm, total vikt ca 680 g
Smärre bucklor, lockknoppen med skada, ägarmonogram under handtaget.
225221
2014-01-19