Kaffekanna silver 1800-tal

Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFEKANNA, silver, Carl Petter Norlin, Malmö 1838, handtag och lockknopp i svärtat trä, pipen med avslut i form av örn, höjd 21 cm, total vikt ca 680 g

Smärre bucklor, lockknoppen med skada, ägarmonogram under handtaget.

225221

2014-01-19