Golvvas Karl Lindström för Rörstrand

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GOLVVAS, Karl Lindström, Rörstrand 1900-talets början, målad dekor av skator på tallgren i svart, vitt och grönt mot blåtonad fond, signerad KL Rörstrand samt inpressat S2, höjd 55 cm

225320

2014-01-20