Slagbord 1700-tal

Slagbord 1700-tal
Slagbord 1700-tal
Slagbord 1700-tal
Slagbord 1700-tal
Slagbord 1700-tal
Slagbord 1700-tal
Slagbord 1700-tal
Slagbord 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SLAGBORD, 1700-tal, Gotland, gråmålat, höjd 73, 102x187 cm
Proveniens: Renoverat av Skansens kulturhistoriska avdelning

Zustandsbeschreibung

Fällskivorna senare, renoverat och kompletterad, ytskador

225486

2014-01-21