Einar Forseth skisser
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): (4) Skisser/förslag till gobeläng i världskyrkorådets samlingssal i Géneve ", signerad och daterad E Forseth, blandteknik, 57x102, 56x102, 55x99, 54x98 cm, oramade, i mapp
PROVENIENS: Konstnärens familj,
Skador
225512
2014-01-21