Dosor bläckhorn i silver

Dosor bläckhorn i silver
Dosor bläckhorn i silver
Dosor bläckhorn i silver
Dosor bläckhorn i silver
Dosor bläckhorn i silver
Dosor bläckhorn i silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSOR, 3 st, BLÄCKHORN, daterad 1803, silver, delvis invändigt förgyllda, daterade 1799 resp 1838 resp 1861, dosornas längd ca 7-8,5-9, bläckhornet 4,5 cm

Smärre bucklor förekommer

225544

2014-01-21