Olaf Gulbrandsen oljemålning
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900): Fartygsporträtt av lastångaren "Jemtland" från Göteborg, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen, Kra, 1913, olja på pannå, i livbojsformad ram, total diameter 23 cm
Ramen med brusten limning, färgavskav
225673
2014-01-30