Olaf Gulbrandsen oljemålning

Olaf Gulbrandsen oljemålning
Olaf Gulbrandsen oljemålning

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900): Fartygsporträtt av lastångaren "Jemtland" från Göteborg, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen, Kra, 1913, olja på pannå, i livbojsformad ram, total diameter 23 cm

Ramen med brusten limning, färgavskav

225673

2014-01-30