Nickolas Muray Frida painting "The Two Fridas"

Nickolas Muray Frida painting
Nickolas Muray Frida painting

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MURAY, Nickolas (USA/Ungern 1892-1965): Frida painting "The Two Fridas", 1939, signerad och numrerad på baksidan Nickolas Muray 52/70, gelatinsilverfotografi, 30x30 cm, med text på baksidan: Hand-made silver gelatin print by Bruce Hacko limited to 70 prints plus 5 artist proofs

226225

2014-01-27