Stig Lindberg fajansfat Gustavsberg 1946
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, Stig Lindberg, Gustavsberg 1946 fajans, polykromt målad dekor av kvinnoansikte och växter, signerad HANDDREJAD Gustavsbergs studio Sweden Stig L samt en gåvoinskription från 1946
Mindre nagg, genomgående spricka vid brättet
226303
2014-01-27