Stig Lindberg fajansfat Gustavsberg 1946

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, Stig Lindberg, Gustavsberg 1946 fajans, polykromt målad dekor av kvinnoansikte och växter, signerad HANDDREJAD Gustavsbergs studio Sweden Stig L samt en gåvoinskription från 1946

Mindre nagg, genomgående spricka vid brättet

226303

2014-01-27