Tallrikar orientalisk och europeisk keramik

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rosefärger, TALLRIKAR, 2 st, Wien resp Berlin, 17/1800-tal, polykroma dekorer, diameter 14-24 cm

En tallrik med lagningar, smärre nagg o sprickor

226384

2014-01-28