Laila Prytz oljemålning
Vollendet
2014-01-29
226405
| Höchstes Gebot | 1 300 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
PRYTZ, Laila (född 1907): "Massaier med boskap", signerad och daterad Laila Prytz -66, utförd i Paris, olja på pannå, 45x54 cm