Urna 1700-talets slut
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNA, flintgods, troligen Marieberg, 1700-talets slut, urnformad, bladgirlander och utsparad oval medaljong med skeppsmotiv, två inåtsvängda, bladhölstrade hänklar, kvadratisk, svartglaserad fot, höjd 37,5 cm
Omfattande lagningar
226421
2014-01-29