Urna 1700-talets slut

Urna 1700-talets slut
Urna 1700-talets slut
Urna 1700-talets slut
Urna 1700-talets slut
Urna 1700-talets slut
Urna 1700-talets slut
Urna 1700-talets slut
Urna 1700-talets slut

Klubbat för:

3 400 SEK

2 000 SEK

URNA, flintgods, troligen Marieberg, 1700-talets slut, urnformad, bladgirlander och utsparad oval medaljong med skeppsmotiv, två inåtsvängda, bladhölstrade hänklar, kvadratisk, svartglaserad fot, höjd 37,5 cm

Omfattande lagningar

226421

2014-01-29