Bägare i silver Christian Henning Stockholm 1709
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BÄGARE, silver, Christian Henning, Stockholm 1709, invändigt med spår av förgyllning, svisselerad bladdekor, vågband i relief, livet med ägarinitialer, höjd ca 21 cm
Senare fot samt med bristningar, undertill med synliga lagningar, bucklor
226517
2014-01-30