Bägare i silver Christian Henning Stockholm 1709

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BÄGARE, silver, Christian Henning, Stockholm 1709, invändigt med spår av förgyllning, svisselerad bladdekor, vågband i relief, livet med ägarinitialer, höjd ca 21 cm

Senare fot samt med bristningar, undertill med synliga lagningar, bucklor

226517

2014-01-30