Processionssköld Indien

Processionssköld Indien
Processionssköld Indien
Processionssköld Indien
Processionssköld Indien

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DEKORATIONSFÄLT omgjord till PROCESSIONSSKÖLD, brons, Indien, 1800-tal, reliefdekor med motiv av Shiva med svärd, 24x18 cm

Handtag senare monterat på baksida, slitage

226583

2014-01-30