Sockerskål med lock1800-tal

Sockerskål med lock1800-tal
Sockerskål med lock1800-tal
Sockerskål med lock1800-tal
Sockerskål med lock1800-tal
Sockerskål med lock1800-tal
Sockerskål med lock1800-tal
Sockerskål med lock1800-tal
Sockerskål med lock1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOCKERSKÅL med lock, silver, 1800-talets senare del, delvis graverad dekor, lockknopp samt mynning med pärlstav, invändigt förgylld, höjd 20 cm

Fylld fot, bristningar, slitage, gravyr

226592

2014-01-29