Eames Lounge Chair

Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair
Eames Lounge Chair

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

22 000 SEK

FÅTÖLJ med FOTPALL, Charles & Ray Eames, "Lounge chair", 1970-tal, etikettmärkta Vitra, formgiven 1956, stoppad sits, brunt originalskinn

Senare sittskål, ett armstöd med mindre lagning, smärre slitage

226609

2014-01-30