Eames Lounge Chair
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
FÅTÖLJ med FOTPALL, Charles & Ray Eames, "Lounge chair", 1970-tal, etikettmärkta Vitra, formgiven 1956, stoppad sits, brunt originalskinn
Senare sittskål, ett armstöd med mindre lagning, smärre slitage
226609
2014-01-30