Urna Rörstrand majolika

Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika
Urna Rörstrand majolika

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA, med hänklar, 1800-talets slut, Rörstrand, majolika, höjd 36 cm,
balusterformad sockel i svärtat trä medföljer, höjd 37 cm

Mindre nagg på hänklar, invändigt och utvändigt med krackeleringar

226817

2014-01-31