Aryballos

Aryballos
Aryballos
Aryballos
Aryballos
Aryballos
Aryballos
Aryballos
Aryballos

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ARYBALLOS, antiken, grekisk/etruskisk, dekor av svartmålade löpande djur, höjd 9 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt i Rom under senare delen av 1940-talet

Slitage

226846

2014-01-31