Antika föremål
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
ANTIKEN, 5 föremål, del av bemålad aryballos, oljeflaska i glas med skada, oljeflaska i lergods, lerfat från medsoamerika, limebehållare, troligen precolumbiansk, höjd 5,5-10 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt i Rom under senare delen av 1940-talet
Skador
226852
2014-01-31