Antika föremål

Antika föremål
Antika föremål
Antika föremål
Antika föremål

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

ANTIKEN, 5 föremål, del av bemålad aryballos, oljeflaska i glas med skada, oljeflaska i lergods, lerfat från medsoamerika, limebehållare, troligen precolumbiansk, höjd 5,5-10 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt i Rom under senare delen av 1940-talet

Skador

226852

2014-01-31