Damskrivbord med skåpöverdel Ludvig XV-stil
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAMSKRIVBORD med skåpöverdel, 1800-talets slut, Louis XV-stil, tvådelad, mässingsinläggningar på sköldpaddsimitation, mässingsdetaljer, svärtat trä, överdel med 2 lådor och hyllplan, höjd 145, 80x54 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Richard Bergh
Skador, delar saknas, lösa delar medföljer
226893
2014-01-31