Kaffeservis Herend

Kaffeservis Herend
Kaffeservis Herend
Kaffeservis Herend
Kaffeservis Herend
Kaffeservis Herend
Kaffeservis Herend

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

KAFFESERVIS, 8 dlr, porslin, Herend, Ungern 1900-tal, bestående av: 5 koppar med fat, kaffekanna, skÅL med lock, gräddkanna, polykrom dekor med insekter och växter, kannans höjd 22 cm

Zustandsbeschreibung

Obetydliga nagg på kannans lock

227257

2014-02-02