Konsolur 1700-tal

Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal
Konsolur 1700-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

KONSOLUR, 1700-tal, rokoko, fodrad i bemålat trä, slagfunktion, verket märkt "N:55", fötter med skurna voluter, höjd ca 59 cm, uppdragsnyckel medföljer

Zustandsbeschreibung

Fodral med smärre slitage, färgbortfall, senare bemålad, urtavlan med krackelering och bortfall samt

227330

2014-02-03