Slaglåsrevolver
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, svensk, s.k. smålänning, signerad AIS (Anders Johannesson, 1840-1914), fyra mässingspipor i ett knippe, stomme av mässing, längd 21 cm
Slitage, korrosion, varbygel saknas
227395
2014-02-03