Fotogenlampa i nyrenässans

Fotogenlampa i nyrenässans
Fotogenlampa i nyrenässans
Fotogenlampa i nyrenässans
Fotogenlampa i nyrenässans
Fotogenlampa i nyrenässans
Fotogenlampa i nyrenässans

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA på stensockel, nyrenässans, bemålad zink, hänklar i form av maskaroner, höjd med linjeglaset 58 cm
Proveniens: Skänkt av Artur Hazelius till tidgare ägarfamiljen

Kupa saknas, slitage

227427

2014-02-03