Fotogenlampa i nyrenässans
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FOTOGENLAMPA på stensockel, nyrenässans, bemålad zink, hänklar i form av maskaroner, höjd med linjeglaset 58 cm
Proveniens: Skänkt av Artur Hazelius till tidgare ägarfamiljen
Kupa saknas, slitage
227427
2014-02-03