Soffa USA

Soffa USA
Soffa USA
Soffa USA
Soffa USA
Soffa USA
Soffa USA

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SOFFA, sannolikt USA 1950-tal, svängd modell med öppet avslut, ryggstöd med fast djuphäftad stoppning klädd i gråblå klädsel, lösa sitsar klädda i blå textil, ben i mahogny skodda i mässing, tvådelad, höjd 77, längd 320 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt i USA 1958.

Smärre slitage

227539

2014-02-04