Dosa silver gul emalj

Dosa silver gul emalj
Dosa silver gul emalj
Dosa silver gul emalj
Dosa silver gul emalj
Dosa silver gul emalj
Dosa silver gul emalj

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSA, silver/900, citrongul guillocherad emalj, invändigt med förgyllning, omkring 1910/20-tal, Louis Kuppenheim, Pforzheim, diameter 8 cm, vikt ca 190 g

Lockets insida med gåvogravyr

227621

2014-02-04