Urna bordslampa fat
Valmis
2014-02-05
227881
| Korkein tarjous | 550 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
URNA, BORDSLAMPA, FAT, 17-1900-tal, Holland, Delft, respektive sannolikt Delft, höjd ca 6-34, diameter ca 34 cm
Fat med omfattande lagningar samt nagg, urna med krackeleringar på glasyr