Urna bordslampa fat

Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat
Urna bordslampa fat

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNA, BORDSLAMPA, FAT, 17-1900-tal, Holland, Delft, respektive sannolikt Delft, höjd ca 6-34, diameter ca 34 cm

Fat med omfattande lagningar samt nagg, urna med krackeleringar på glasyr

227881

2014-02-05