Fat Kina

Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 2 st, 1800-talets första hälft, Kina, dekor av lanskapsvyer i underglasyrblått, konturerade kant, längd ca 28-36 cm

Stora fatet med tillverkningsdefekt, midre fatet med nagg

227885

2014-02-06