Sarreguemines servis

Sarreguemines servis
Sarreguemines servis
Sarreguemines servis
Sarreguemines servis

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVIS, 7 dlr, 1900-talets första hälft, Frankrike, Sarreguemines, majolika, dekor i relief av frukter och bladverk, bestående av: 6 assietter, fat, diameter 19,5-30 cm

Krackeleringar förekommer, en assiett med mindre nagg på kant

228491

2014-02-09