Sarreguemines servis
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SERVIS, 7 dlr, 1900-talets första hälft, Frankrike, Sarreguemines, majolika, dekor i relief av frukter och bladverk, bestående av: 6 assietter, fat, diameter 19,5-30 cm
Krackeleringar förekommer, en assiett med mindre nagg på kant
228491
2014-02-09