Torsten Renqvist oljemålning

Torsten Renqvist oljemålning
Torsten Renqvist oljemålning
Torsten Renqvist oljemålning
Torsten Renqvist oljemålning
Torsten Renqvist oljemålning
Torsten Renqvist oljemålning

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

RENQVIST, Torsten (1924-2007): "Byrån", monogramsignerad och daterad TR London -51, olja på duk, ca 74x81,5 cm
Utställningsetiketter a tergo "Moderna Museet 1974", "Gummesons Konstgalleri", "Württembergiche Kunstverein Stuttgart"

Krackeleringar, färgbortfall

228504

2014-02-09