Torsten Renqvist oljemålning
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RENQVIST, Torsten (1924-2007): "Byrån", monogramsignerad och daterad TR London -51, olja på duk, ca 74x81,5 cm
Utställningsetiketter a tergo "Moderna Museet 1974", "Gummesons Konstgalleri", "Württembergiche Kunstverein Stuttgart"
Krackeleringar, färgbortfall
228504
2014-02-09