Afrikansk huvudbonad

Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad
Afrikansk huvudbonad

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HUVUDBONAD, Yaka, Kongo, Kenge-provinsen, rotarbete, längd 28 cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal, denna inköpt i Kinshasa 1969

Smärre skador

228672

2014-03-15