Afrikansk halsring
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HALSRING, för hovdansare, Kuba, kongo, Mweka-provinsen, textil, pärlor, kaurisnäckor, diameter 31 cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal, denna inköpt i Kinshasa 1970
228694
2014-03-15