Afrikansk mask

Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask
Afrikansk mask

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MASK, Kongo, skuret lätt trä med rottrådar, total höjd 31 cm
Proveniens: Svenska samlare verksam i området från 1950-70-tal, denna inköpt i Kinshasa 1970

228802

2014-03-15