Vaser Kina

Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, en med dekor i underglasyrblått och järnrött av blommor och i botten av drake, en med dekor i famille rosefärger av blommor och fåglar, höjd 14-17 cm

Famille rosevasen med krackeleringar

228855

2014-02-11