Ljuskrona 1800-tal

Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal

Klubbat för:

42 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, oscariansk, 8-armad, förgylld stomme med dekor av bladslingor, behängd med prismor, elektrifierad, höjd ca 83, diameter ca 83 cm

Senare elektrifierad

229016

2014-02-12