Matskedar silver Karlskrona 1790-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSKEDAR, 6 st., silver, modell svensk rund, varav 4 st Diedrich Schvart, Karlskrona 1796 resp. Johan Schvart, Karlskrona 1794, total vikt ca 479 g

Baksida med stämplat vapen

229071

2014-02-13