Theo Tobiasse portfölj samt 5 ramade litografier
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TOBIASSE, Theo (1927-2012): Ruth, portfölj med 5 färglitografier, samtliga signerade och numrerade Theo Tobiasse 7/200, texter ur bibeln på hebreiska och engelska. Tryckta på Arches papper hos Pierre Chave, Vence, editerad av Visions Nouvelle, Paris, bladstorlek 57x77 cm, samtliga blad ramade, originalportfölj med textblad medföljer
229076
2014-02-13