Theo Tobiasse portfölj samt 5 ramade litografier

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

TOBIASSE, Theo (1927-2012): Ruth, portfölj med 5 färglitografier, samtliga signerade och numrerade Theo Tobiasse 7/200, texter ur bibeln på hebreiska och engelska. Tryckta på Arches papper hos Pierre Chave, Vence, editerad av Visions Nouvelle, Paris, bladstorlek 57x77 cm, samtliga blad ramade, originalportfölj med textblad medföljer

229076

2014-02-13