Teservis Svenskt Tenn

Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn
Teservis Svenskt Tenn

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TESERVIS, 4 dlr, Nils Fougstedt för Svenskt Tenn, Stockholm 1929, ristad dekor av blommor, bestående av: bricka, tekanna, gräddkanna, sockerskål, brickans diameter 36,5 cm

Slitage, bucklor

229120

2014-02-13