Carl Larsson Kersti i svart

Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart
Carl Larsson Kersti i svart

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LARSSON, Carl (1853-1919): Kersti i svart, signerad C.L., utförd 1909 efter en akvarell från 1905 föreställande konstnärens dotter Kersti, 14,8x19,9 cm
Proveniens: Direktör Thorsten Laurin, Stockholm
Litteratur: Hjert & Hjert 68

229158

2014-02-17