Dosa 1700-tal

Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DOSA, Régence, 1700-talet första hälft, konturerad form, sköldpadd, locket med béraininspirerad dekor i silver med inlägg av pärlemor, höjd ca 3,5 cm, längd 8 cm

Smärre slitage, lagning

229558

2014-02-15